Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 509 чоловік

Новини

Заходи патріотичного спрямування відбулися в нашому ліцеї протягом листопада – грудня 2019 року.

Доброю традицією в нашому ліцеї стало щорічне проведення акції екологічного спрямування «Годівничка».
В акції взяли участь учні та батьки ліцею. Завданням було створення годівничок, щоб вберегти наших пернатих друзів від голодної смерті взимку. Юні захисники пташок та їхні батьки дуже відповідально та творчо підійшли до роботи. Всі діти були дуже активними. Не тільки виготовляли годівнички, а й збирали корм для пташок.

Протягом семестру три експерементальні класи нашого ліцею працюють з тренінгом lions quest - новою міжнародною освітню програмою. Програма створює новий погляд на процеc освіти, побудований на стосунках між вчителем, учнем, батьками та суспільством. Націлена на розвиток особистісних та соціальних компетенцій.
Lions Quest - це сучасний світовий рівень освіти.

06 грудня 2019 р. в чернігівському ліцеї №32 відбувся цікавий захід - правовий брейн-ринг серед учнів 10-х класів в рамках проведення тижня правознавства. Дві команди - «Поза законом» (10-А клас) та «JUSTICE» (10-Б клас) змагалися у теоретичних знаннях з правознавства та акторській майстерності, розігруючи інсценізовану правову ситуацію. Команди за балами йшли поруч, та все ж таки, отримавши більше балів за конкурс із вболівальниками, перемогу отримали учні 10-Б класу з перевагою лише у чотири бали. Було цікаво, креативно, пізнавально. Діти задоволені, за участь та перемогу отримали невеличкі подарунки від нашого партнера АТ «Базис»! Вітаємо переможців та бажаємо успіхів у майбутньому!!! Ви всі - молодці!!! Дякую за цікаву та активну гру!!!

Не секрет, що діти люблять конструювати з усього, що попаде під руку, створюючи чудернацькі конструкції і механізми. Як результат, більшість батьків хочуть надати цьому хобі практичного напрямку для розвитку важливих навичок своєї дитини. З цією метою в нашому ліцеї працює гурток робототехніки.
А що ж таке – робот та робототехніка?
Робот - це програмований електромеханічний пристрій, здатний виконувати завдання і взаємодіяти із зовнішнім середовищем за допомогою сенсорів і без допомоги з боку людини. Базовими компонентами робота: фізичне тіло(рама, каркас), ходова система – рушій (якщо робот мобільний), маніпулятор, сенсорна система(різноманітні датчики), система керування(ЦП – центральний процесор, плата).
От же, діти мають створювати повноцінних роботів з усіма базовими компонентами. А що ж необхідно для створення робота – пояснює робототехніка.
Звідси випливає, що на заняттях діти отримують знання про:
1). Ідею та мотивацію створення конкретного робота, технічне завдання;
2) Моделювання робота(на перших кроках відбувається детальний огляд майбутньої моделі, а з часом діти самостійно робитимуть ескізи і створюватимуть моделі в 3D-дизайнерах);
3) Конструювання робота(з готових конструкторів, збирання з підручних матеріалів, 3D-принтинг), знайомство з основами побудови різноманітних конструкцій, збирання простих і складних механізмів та механічних передач;
4) Знайомство з мікроелектронікою(вивчення принципів роботи електронних компонентів робота: мотори, сенсори, плати тощо);
5) Складання алгоритму роботи та програмування робота згідно ідеї технічного завдання;
6) Тестування робота(вдосконалення конструкції і програми, якщо в цьому є необхідність).
Чернігівський ліцей №32 запрошує на заняття з робототехніки.

12 січня 2020 о 18:56 | Ячмінник О. М. | 1 коментар

Вибір професії — це важливий крок у доросле життя. В першу чергу – це відповідальність перед батьками, перед суспільством,а найголовніше перед собою! Ця відповідальність полягає в тому, щоб обрати саме свій шлях і ним йти. Робота і все, що з нею пов'язане, займає більшу половину життя людини. Знайти себе в світі професії – означає дістати можливість гідно заробляти, відчувати себе потрібним людям, максимально повно розкрити свої здібності. І тут найважливіше — не схибити, а вибрати те, що до серця.
До серця, вибрати професію, допомагали працівники вищих професійних навчальних закладів нашого міста разом з соціальним педагогом ліцею – Скибою А.О.

21 листопада всі українці відзначають День Гідності і Свободи. Це визначна дата вшанування величі духу народу України, його відданості й цілеспрямованості у відстоюванні прав і свобод людини.
З нагоди цієї дати, учнями Чернігівського ліцею №32 була організована програма заходів під гаслом «Вільні творити майбутнє», яка включила в себе низку заходів різного спрямування – виставки, проведення виховних годин, запалення свічок пам'яті, патріотичний флешмоб, створення фото колажу та запис відеоролика.

21 листопада 2019 о 18:42 | Ячмінник О. М. | немає коментарів

12 листопада в Чернігівському ліцеї №32 відбулася посвята в ліцеїсти.

13 листопада 2019 о 11:52 | Ячмінник О. М. | немає коментарів

18 жовтня 2019 року в Чернігівському ліцеї №32 відбулася справжня масштабна подія – VIII Всеукраїнська науково-практична конференція « Стратегія управління закладами освіти в умовах інформативного суспільства».
Хочу познайомити всіх з ініціаторами та генераторами ідей заходу, якими стали Національна академія педагогічних наук України,
Інститут педагогіки НАПН України,
управління освіти Чернігівської міської ради
та Методичний центр Управління освіти Чернігівської міської ради.
Організаційний комітет конференції очолили люди-професіонали, практики, новатори сучасних ідей освітніх сучасних змін. А саме:
- ТОПУЗОВ ОЛЕГ МИХАЙЛОВИЧ – доктор педагогічних наук, професор, директор Інституту педагогіки НАПН України
- БІЛОГУРА ВАСИЛЬ ОЛЕКСІЙОВИЧ – начальник управління освіти Чернігівської міської ради, людина, яка надає всі можливості для інформаційного розвитку навчальних закладів нашого міста, підтримує ініціативи, розширює ресурсне забезпечення, підвищує професійну компетентність керівників шкіл, що дуже важливо в умовах сучасного освітнього процесу.
- КАЛІНІНА ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА – доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, учений секретар Інституту педагогіки, чудова жінка та професіонал своєї справи.
- Наш директор – ТАРАСЮК ЛЮДМИЛА ВАСИЛІВНА – кандидат педагогічних наук, людина, яка надає справжню можлливість для професійного вдосконалення, підкреслює доцільність та необхідність використання інформаційних новацій в управлінській діяльності. Завдяки її ініціативи, сьогодні, весь наш колектив має вільний доступ до використання сучасного інформаційного простору.
- ІВАНИЦЬКА НАТАЛІЯ АНАТОЛІЇВНА – кандидат педагогічних наук, заступник директора, людина, яка вклала значний внесок в розвиток сучасної цифрової лабораторії «STEM-Lab» для вивчення природничих дисциплін.
А також, дуже дуже, хотілося б відмітити титанічний труд нашого педагогічного колективу, який працював над практичною частиною конференції. Впевнена, що колеги, учні, батьки і всі ті, хто знає ці імена, прочитуючи кожне прізвище промовлятимуть «МОЛОДЦІ»!

Наші «МОЛОДЦІ»:
Турпітько О.О.
Нестеренко С.А.
Гречухіна О.М.
Сусло К.М.
Кудряшова Я.М.
Левенець В.В.
Ячмінник О.М.
Каплунова А.О.
Троян Н.М.
Повх С.В.

та весь наш НАЙКРАЩІЙ педагогічний колектив та технічний персонал, всі ті, хто створив умови, щоб було затишно, комфортно, приємно, інформаційно та інноваційно.
Наш колектив –МОЛОДЕЦЬ!
Дякуємо за ПОЄДНАННЯ душ та думок.

Окремо, хотіла б відмітити тих гостей, які приїхали з 19 областей нашої країни та директорів Чернігівських шкіл. Дякую, особисто, за творчу участь та підтримку у діалозі зі мною директору Чернігівської школи №3 Яковчук Олені Миколаївні та директору школи №20 Малець Наталії Іванівні.

Захід проводився відповідно до плану заходів Національної академії педагогічних наук України, Інститута педагогіки НАПН України на базі експерементального закладу Чернігівського ліцею №32

3 листопада 2019 о 18:41 | Ячмінник О. М. | немає коментарів

Учні ліцею брали участь у урочистостях присвячених проводам до збройних сил України.

Нашій школі – 30!
Скільки років пройшло!
Довгих добрих років!
Ми пригадуємо сьогодні багатьох вчителів, які віддають своє серце дітям.
Говоримо про людей, які очолювали керівництво школою. Про працівників, які допомагали і допомагають працювати школі.
Рік 1989 – це був рік народження нової школи. Будівництво школи проводилось під керівництвом начальника управління житлобуд №1 Макаренка Олександра Івановича. Спочатку була будівельна площадка на території якої знаходився маленький вагончик, в якому приймали вчителів на роботу, а учнів на навчання. 31 серпня 1989 року Державною комісією була прийнята школа 32.1 вересня розпочалися заняття. Педагогічний колектив налічував 109 учителів та вихователів, 58 класів. Налічувалося 1793 учні. Учителів комсомольців – 28 членів. Голова профспілки – Овсійко Л.С. А очолила всю цю махіну творча особистість, перспективна жінка – Тимошко Г.М.

Але життя не стоїть на місці. Воно швидко іде вперед. Роки нової епохи школи її керівництво очолив Морозов Б.Г. Поїздки з учнями та вчителями на виноградники, робота архіологічного загону, учительський ВІА, який сам і очолював, творчі вечори, семінари, є про що згадати.

2000 рік – нове сторіччя, нова епоха. Школу очолює Овдієнко О.П. Перше, що вразило всіх в школі, те що він виглядав підтягнутим, симпатичним, доброзичливим. Підтримував ініціативи учителів, захищаючи їх інтереси. А ініціатив було багато, особливо молодіжних. В той час молодіжний рух в школі очолював педагог-організатор Семенець В.Г. , а активним учасником цього руху був Бондар Олександр, наш випускник 2004року, а зараз головний спеціаліст управління культури та туризму Чернігівської міської ради, кандидат історичних наук.

Рік 2003. Новопризначеним директором стає Тарасюк Л.В. Школа набуває нового сучасного формату. Ініціативи, новації, творчі взлети, присвоєння школі звання Ліцей. Багато нового, цікавого, різноманітного.
«Мрій, люби те, що робиш, і крок за кроком йди вперед!» - кредо педагогічного колективу Чернігівського ліцею №32, який очолює директор, кандидат педагогічних наук, учитель-методист Людмила Василівна Тарасюк.
Освітній процес у ліцеї, де навчаються понад 1000 учнів, забезпечують 93 педагоги. У ліцеї створені необхідні умови для безперервного розвитку творчої особистості педагогів, формування єдиного колективу педагогів-дослідників, поширення освітньої інноваційної діяльності та передового педагогічного досвіду.

У Чернігівському ліцеї №32 за ініціативи Білогури Василя Олексійовича та адміністрації ліцею був створений сучасний кабінет фізики, який має цифрову природничу STEAM-лабораторію. Таке обладнання дозволить вчителю не лише проводити сучасний демонстраційний експеримент, а й залучити обдарованих учнів ліцею до проведення комплексних досліджень з фізики, хімії, біології, медицини, астрономії.
Такий наш ліцей зараз!

Свято проходило за сприяння
депутата Верховної ради Зуба В.О.
секретаря Чернігівської міської ради Хальчинкової Н.М. депутата Чернігівської міської ради Вакуленко С.В.

Хочу висловити подяку всім тим, хто допомагав підготувати свято.

Рубашенко Юлія Володимирівна
Науменко Ольга Анатоліївна
Романенко Віктор Олександрович
Пригара Анастасія
Ярошенко Андрій
Батьки учнів 2-В класу Борис Лойченко та Світлана Коваленко
Голова батьківського комітету 5-Г класу Наталія Пасічник
Учнівський актив ліцею
Студія «Шар» Олег Левчук
Фото-салон "Континент" Оксана та Олександр Ігнатенки

9 жовтня 2019 о 19:52 | Ячмінник О. М. | 1 коментар

Ліцей № 32, спільно з міським центром туризму, на території урочища «Ялівщина», організували проведення «Дня туризму» для учнів 5-6 класів.
Щасливі обличчя дітей – найкраще підтвердження того, що учні отримали задоволення від змагань, спілкування, перемоги. Загальношкільний вихід у ліс – це не тільки оздоровлення дітей і туризм, змагання й підготовка до них допомагають згуртувати учнів, здружити між собою класи, а учителям – краще пізнати своїх вихованців.
Дякуємо міському центру туризму за співпрацю, чудову організацію змагань та гарний настрій.

24 квітня 2019 о 08:43 | Ячмінник О. М. | немає коментарів

19 квітня 2019 року, Чернігівський ліцей №32, спільно з громадською організацією «Сіверська Січ» проводив квест військово-патріотичного спрямування. Висвітлювались питання історичного та сучасного краєзнавства, медицини, історії України. Учні ліцею мали змогу відвідати декілька етапів квесту та отримати задоволення від гри. Під час зустрічі, представники громадської організації «Сіверська Січ», поєднували дисципліну та доброту, професіоналізм та неформальний підхід до навчання.
Чернігівський ліцей №32 дякує за насичену програму та запрошення до літнього табору «Сіверська Січ».

24 квітня 2019 о 08:39 | Ячмінник О. М. | немає коментарів

На базі ліцею відбувся відбірковий тур Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") серед учнів молодших та середніх класів. Учні мали змогу представити свої команди та розповісти про діяльність свого рою. Єдиним ідейним принципом були слова "Ми сильні духом, Українці!"

15 квітня 2019 о 10:02 | Ячмінник О. М. | немає коментарів

06.04.2019 року Рада учнівського самоврядування «Олімп» Чернігівського ліцею №32 брала участь у природоохоронній акції «День зустрічі птахів - 2019». Також залюбки, учні саджали сосни привезені із Закарпаття.

15 квітня 2019 о 10:00 | Ячмінник О. М. | немає коментарів

21 березня 2019 в Чернігівському ліцеї №32 відбувся захід до Дня Міжнародного захисту води.
Учні 10-х класів провели виховні бесіди з учнями 5-9 класів на тему збереження водних ресурсів України.

15 квітня 2019 о 09:47 | Ячмінник О. М. | немає коментарів

Для учнів 3-В, 4-В та 2-Д класу проведено заняття з елементами тренінгу «Умій дружити», метою якого є розширити знання дітей про своїх однолітків, закріплення навичок спілкування, виявити лідерські здібності, індивідуальні особливості кожної дитини, підвищити самооцінку замкнутих дітей, згуртувати класний колектив.
Учні мали змогу виконати такі вправи, як: «Стіна дружби», «Нитки дружби», «Кольорові думки»; «Добрий хлопчик», «Мої добрі справи».
Всі отримали чудовий настрій від проведеного заходу.

15 квітня 2019 о 09:42 | Ячмінник О. М. | немає коментарів

«День зустрічі птахів»

З метою виховання ціннісного ставлення до птахів, привернення уваги до охорони птахів учнівської молоді, в ліцеї була проведена акція по виготовленню будиночків для птахів. Найкращі роботи будуть представлені на загальній виставці конкурсних робіт на території «Ялівщина» 6 квітня 2018 р.

15 квітня 2019 о 09:39 | Ячмінник О. М. | немає коментарів

21 БЕРЕЗНЯ 2019 РОКУ, УЧНІ ЧЕРНІГІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ №32, ВІДВІДАЛИ ВИСТАВКУ-ФОРУМ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ «Я-PROFI».

15 квітня 2019 о 09:37 | Ячмінник О. М. | немає коментарів